0.00грн.
Зробити замовленняДля чого потрібні витяжки
Запахи — невіддільний складник процесу готування. Кожен кулінарний експеримент супроводжується ароматами, як приємними, так і не дуже. У процесі приготування їжі в повітря потрапляють продукти згоряння й мікроскопічні частинки їжі. Для того, щоб це не спричинювало дискомфорту, потрібно забезпечити гарне провітрювання кухні. Тому раціональним рішенням стане встановлення такого побутового приладу, як кухонні витяжки.
Якими бувають витяжки
Витяжки бувають найрізноманітніших типів. Наприклад, стандартні моделі вирізняються невеликими розмірами, тому оптимально підійдуть для невеликих кухонь. На них установлені спеціальні дашки, виготовлені з пластику або скла, які допомагають захоплювати великі об'єми повітря. Вони бувають різних типів: купольні, телескопічні або похилі.
Вбудовані витяжки встановлюють прямо в навісний короб у такий спосіб, щоб було видно тільки невелику передню панель. Якщо ж площу захоплення повітря потрібно збільшити, витяжку висувають вперед. Найчастіше цю техніку встановлюють між двома навісними шафами, а лицьова панель такого обладнання може бути стилізована під дизайн кухонних меблів. Їхній широкий модельний ряд вирізняється оригінальними дизайнерськими рішеннями та високою ефективністю.
Режими роботи цієї техніки бувають двох типів: ті, які працюють у витяжному режимі та ті, які фільтрують вловлюване повітря й випускають його назад у це саме приміщення. Для роботи витяжки-фільтра потрібні спеціальні картриджі, які змінюють у разі потреби. Визначитися з критеріями керування не складно. Воно буває сенсорним, кнопковим, повзунковим, електронним та механічним. Витяжки із сенсорним керуванням швидко й легко активізуються одним дотиком пальця. Є ще один тип керування — слайдерний: витяжкою керують за допомогою механічного горизонтального перемикача.
Є витяжки з електротаймером. Приготувавши їжу, потрібно запустити таймер, який зупинить роботу витяжки після закінчення певного часу. Підсвітки (освітлювальні лампи) вбудовані майже в кожну модель приладу. Така функція буде корисною для того, щоб освітити кухонну плиту під час приготування їжі в темну пору доби.
Як вибрати витяжку
Вибираючи витяжку, обов'язково варто звернути увагу на її додаткові можливості, а не тільки дизайн, колір і бренд. Наприклад, є моделі з опцією залишкового ходу вентилятора, тож після завершення процесу приготування їжі пристрій ще працюватиме кілька хвилин. Ця функція сприяє ефективнішому очищенню повітря.
Інтервальне ввімкнення автоматично дає апарату хід на мінімальній потужності впродовж нетривалого часу. Наприклад, щогодини або дві пристрій запускається на 5-10 хвилин. Така опція забезпечує постійну циркуляцію свіжого повітря на кухні.
Є кілька ключових чинників, на які потрібно зважати під час вибору витяжки:
- Продуктивність;
- Керування;
- Ширина;
Кожен із цих чинників багато в чому впливає на якість експлуатації цієї електротехніки.
Далі варто звернути увагу на її технічні характеристики. Важливим критерієм під час вибору вважають її розміри. Вони не мають бути меншими за ширину кухонної плити. Бажано, щоб ширина витяжки була дещо більшою, якщо планування кухні дає змогу. Що більшими є габарити приладу, то ліпше він вловлює випаровування й запахи.
Тип керування залежить від індивідуальних переваг. Продуктивність і потужність пристрою має бути достатньою для того, щоб провітрювати повністю всю кухню. Тому потрібно зважати на планування меблів і прийняти рішення щодо потужнісних характеристик. Оптимальним варіантом є електрообладнання, яке виробляють зарекомендовані бренди.
Раціональним рішенням стане перегляд коментарів, рейтингу та відгуків попередніх покупців. Відгуки допоможуть визначитися з оптимальним варіантом під час вибору, а також дізнатися особливості роботи окремих пристроїв. У разі потреби завжди можна порадитися з консультантами інтернет-магазину. Вони дадуть відповідь на всі запитання й розкажуть про індивідуальні особливості кожного апарата.